Podsumowanie konferencji dotnetConf

Wczoraj i przedwczoraj odbyła się konferencja dotnetConf, o której pisałem wcześniej tutaj. Ten wpis stanowi krótkie podsumowanie całego wydarzenia.

Organizacja

Na każdą prezentację była przeznaczona 1 godzina, z czego 50 minut stanowiło wystąpienie, a pozostałe 10 minut było poświęconych na czat oraz przygotowanie następnego prezentera. Tutaj Scott Hanselman i Javier Lozano wykonali kawał dobrej roboty. Wszystkie prezentacje odbyły się bez poślizgów i zgodnie z planem.

WYStąpienia

Z racji tego, że każdy prezenter miał raptem 50 minut na swoje wystąpienie treść była dość pobieżna. Z drugiej strony uważam, że większość z nich była wartościowa. Wystąpienia poświęcone MongoDB zachęciły mnie to poeksperymentowania z bazami NoSQL, John Papa zachęcił do zabawy z Single Page Application, a przez wystąpienie Ryana Cromwella znalazłem darmowy hosting dla repozytoriów TFS i Git. Wszystkie prezentacje są dostępne tutaj, polecam przejrzeć przynajmniej z grubsza.

Szczegóły techniczne

Dokładny opis wszystkich interesujących aspektów technicznych związanych z konferencją opisał Scott Hanselman na swoim blogu – warto przeczytać :).

Społeczność

Bardzo fajną zajawką był czat, na którym można było pogadać z pasjonatami technologii .NET z całego świata. Wśród osób uczestniczących w czacie znalazły się takie osoby jak Scott Hanselman, Jon Galloway, John Papa i wiele, wiele innych.

Plusy
  • – za darmo i online,
  • – znakomita organizacja,
  • – ciekawa tematyka,
  • – czat.
  • Minusy
  • – Google Hangout, który niejednokrotnie położył streaming na kilka chwil,
  • – strefa czasowa :).

Proszę o wzięcie udziału w ankiecie poniżej.

Ankieta ma na celu sprawdzić ile osób z Polski brało udział w konferencji
Czy brałeś udział w konferencji dotnetConf?

One comment on “Podsumowanie konferencji dotnetConf
  1. Pingback: Prywatny i darmowy hosting dla TFS i Git - Tymoteusz Kęstowicz .NET developer blog

Say something

Your email address will not be published. Required fields are marked with a grey bar.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">