TDD master classes by Roy Osherove

Kawał dobrego materiału dla wszystkich, którzy chcą pogłębić i/lub usystematyzować swoją wiedzę dotyczącą TDD (ang. Test Driven  Development) przygotował Roy Osherove w kursie TDD master classes.

Kim jest Roy? Większość pewnie wie, że jest to m. in. pasjonat testów jednostkowych i podejścia TDD, natomiast Ci, dla których jest to postać anonimowa powinni zajrzeć tu. Jest też prelegentem na różnych branżowych konferencjach (swoje wystąpienia prowadzi również po hebrajsku!) i organizuje warsztaty związane z TDD.

Kilka dni temu opublikował swój 5-dniowy kurs związany z podejściem TDD w .NET. Niestety kurs kosztuje i to z resztą nie mało bo 500$, ale Roy przygotował promocję wielkanocną, w której do 1 kwietnia 2013 używając kodu easter za cały kurs zapłacimy tylko 179$ (najniższa cena z tych, które pojawiły się dotychczas).

Wpis może przypomina reklamę, ale ma swoje uzasadnienie. Tak się składa, że tutaj można znaleźć jego wystąpienia, na których opowiada o niektórych zagadnieniach wchodzących w skład kursu. Obejrzałem wszystkie i przyznam szczerze, że sporo się nauczyłem, gość naprawdę zna się na rzeczy i przyjemnie się go słucha. Ba, napisał nawet kilka piosenek nawiązujących do procesu testowania :). Można je znaleźć na tych nagraniach, niestety nie pamiętam dokładnie na których, ale kojarzę, że na zakończenie bodajże dwóch części. Polecam odkopać i posłuchać.

Czy warto wydać tyle kasy? Skorzystałem z opcji darmowego przejrzenia (niestety otrzymujemy dostęp do całości na 5 minut) i przyznaję, że kurs jest zachęcający. Sam rozważam zakup, bo w promocji cena jest nie najgorsza, a przede wszystkim to jest kawał dobrego materiału! Cytując fragment jednego z postów Łukasza Gąsiora:

Nie lada gratka dla wszystkich, którzy chcą się nauczyć praktycznego wykorzystania TDD w swojej pracy. Choć osoby doświadczone też coś pewnie dla siebie znajdą :)

One comment on “TDD master classes by Roy Osherove
  1. Pingback: dotnetomaniak.pl

Say something

Your email address will not be published. Required fields are marked with a grey bar.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">